Additional information
| Bays | Up to (8) 2.5" Hot Plug SAS/SATA/SSD |
|---|---|
| Chipset | Intel® C610 Series |
| CPU | Intel® Xeon® E5-2620 v4 (8-Cores/16-Threads 2.10 GHz 20MB) |
| No. of DIMMS | 16 (Sixteen) |
| Front I/O | (1)USB 3.0, (1)USB 2.0 |
| HDD | No |
| LAN | Dual-Port 10 Gigabit Server |
| Memory | 128GB Up to 512GB DDR4 2133MT/s |
| Raid Controller | HP Smart Array P440/4GB FBWC (RAID 0/1/1+0/5/5+0/6/6+0) |
| Rear I/O | (2) USB 3.0 |
| Slots | PCIe 3.0 x8, PCIex3.0 x16 |



