Additional information
| Bays | (1) 5.25" external, (1) 3.5" external, (1) 3.5" internal |
|---|---|
| Integrated Audio | HD audio (PC speaker) |
| Camera | Discrete |
| Chipset | Intel® C206 series |
| CPU | Intel® Xeon® E3-1225 (4-Cores/4-Threads 3.10GHz 6MB) |
| No. of DIMMS | Four (4) |
| Front I/O | (3) USB 2.0, IEEE 1394, Audio I/O |
| Generation | Xeon |
| Graphics model | NVIDIA Quadro 600 1GB |
| LAN | Gigabit 100/1000 |
| Memory | 8GB DDR3 |
| ODD | DVD-RW SATA |
| Rear I/O | (2) USB 3.0, (4) USB 2.0, pa_displayPort, RJ-45, DVI-D, PS/2, RJ-45, Audio I/O |
| Slots | (2) PCIe x16, (1) PCIe x1, (1) PCI |
| Socket | LGA1155 |
| Storage | 120GB SSD |



